Hizmetlerimizden faydalanmak ve detaylı bilgi almak için rezervasyon formunu doldurunuz...Ankara - Beypazarı Turları

Beypazarı hakkında;

Yıllar boyu gümüşü, bakırı, demiri, deriyi, ipeği işleyen Beypazarı halkı bu sanatlardan geçimini sağlamaya devam ediyor. Günlük yaşamın bir parçası olarak karşımıza çıkan el emeği göz nuru ürünler yalnızca turistlere hitap etsinler diye işlenmemekte; aynı zamanda, yöre halkının ihtiyaçlarına cevap vererek bir gelir kaynağı teşkil etmekte. Beypazarı, kültürü ve geleneklerini yaşatan, kendini bu işe adamış el sanatı ustalarıyla el sanatları tezgâhları turistik ve yaşamsal anlamda büyük önem taşımaya devam ediyor.

Tur programı;

Öğlen saatlerinde gidişimizi tamamlıyoruz. Kısa bir gezintinin ardından yörenin bakır ustalarının da lezzetine katkı sağladıkları yöresel lezzetleri keşfetmeye gidiyoruz. Yıllar boyu gümüşü, bakırı, demiri, deriyi, ipeği işleyen Beypazarı halkı bu sanatlardan geçimini sağlamaya devam ediyor. Oldukça farklı ve tarihi el sanatlarını incelemek için çarşıyı dolaşıyoruz. Saat 17:00 da İstanbul'a dönüş için yola çıkıyoruz.

Tur Ücretine Dahil Olanlar;

Ulaşım, Rehberlik, Sabah Restaurantta Açık Büfe kahvaltı, Öğle yemeği ,( Köfte, Patates, Pilav, Garnitür, Ayran), Müze girişleri, Tüm çevre gezileri, Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücretine Dahil Olmayanlar;

Yolda alınan yemek ve içecekler

Yanınızda bulunması gerekenler;

Rahat bir eşofman veya beli sıkmayan rahat pantolonlar tercih edilmeli.
Öncelikle rahat ve topuksuz ayakkabılar veya spor ayakkabılar tercih edilmeli.
Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,)
Hava koşulları ne olursa olsun mutlaka kapşonlu bir yağmurluk.
Su ihtiyacınız için matara veya pet şişe.
Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Filmve Pil

Ulaşım;

Araçlar turizmde kullanılan veözel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks klimalı yatar koltuklu 46 kişilik Mercedes Trevego Tourismo ve 403, Temsa Safir ve Man Fortuna Otobüs veya 27 Kişilik İsuzu Turkuaz ve Otokar SultanMidibus, 17 kişilik Mercedes Sprinterile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

Gökay Turizm ve Sizin Yöreye katkınız;

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek, Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak. Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek. Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkısağlayacak. Herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacak. GÖKAY TURİZM ve Sizin katkılarınızla...

Diğer Turlarımız

Diğer Hizmetlerimiz