Hizmetlerimizden faydalanmak ve detaylı bilgi almak için rezervasyon formunu doldurunuz...Bursa Turları

Bursa hakkında;

Bursa, yeşili, şifalı suları , yaz ve kış turizmindeki yeriyle önemli şehirlerimizden biri. Mimari özellikleriyle tarih mimarisini yansıtan şehir, yeşil bitki örtüsü nedeniyle de " Yeşil Bursa " olarak anılıyor.27 Arkeolojik, 1 doğal , 3 kentsel Sit alanına sahip Bursa, 2 bin 42 korunması gereken anıtsal, dinsel, kültürel ve sivil yapıyı bünyesinde barındırıyor. Cami ve türbeleriyle ünlü Bursa geçmişten kalan mimarisini günümüzdede büyük bir titizlik ve özenle koruyor.

Tur programı;

Öğlen saatlerinde Bursa'ya varıyoruz. İlk durağımız Heybetli görünümü ve mimari özellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Ulu Cami, yeşile bakan çinilerle kaplı olmasından dolayı adına Yeşil Türbe ismi halk tarfından verilen Yeşil Türbeyi geziyoruz. Sonrasında Emir Sultan Cami ve Emir Sultan Türbesi, Yeşil Cami, Osman Gazi ve Orhan Gazi'nin Türbeleri ve Muradiye Külliyesinin gezilmesi. Eğer açıksa Bursa'nın Kapalı Çarşısında el sanatları dükkanlarını geziyoruz. Bursa'ya gelip de İskender yemeden olur mu? İskenderlerimizide afiyetle yiyip İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

Tur ücretine dahil olanlar;

Ulaşım , Rehberlik , Sabah araçta poğaça ve çay ikramı, Dostluk ve Güleryüz...

Tur ücretine dahil olmayanlar;

Öğle yemeği ve yolda yapılacak harcamalar, müze giriş ücretleri.

Yanınızda bulunması gerekenler;

Rahat bir ayakkabı; Topuksuz spor ayakkabılar tercih edilmelidir. Kıyafet; Serin Havalar ve Ani Hava Deşimine uygun Yağmurluk vb. kıyafetler bulundurulmalıdır.Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli İlaç-Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi–Yeterli sayıda yedek pil ve film.

Ulaşım;

Turlarda daha seri hareket edebilen araçlar tercih edilmektedir. Mercedes Sprinter veya 27 kişilik Mitsubishi Prestijyada Isuzu Turkuaz Midibüstür.

Diğer Turlarımız

Diğer Hizmetlerimiz