Hizmetlerimizden faydalanmak ve detaylı bilgi almak için rezervasyon formunu doldurunuz...Kartepe Turları

Kayak merkezi hakkında;

Bir tarafta Sapanca Gölü, diğer tarafta Körfez'in eşsiz manzarasına hakim Kartepe, kar kalitesiyle kayak severlerin gözde mekanlarından. 1 saatlik mesafesiyle İstanbul'a en yakın kayak merkezi olan Kartepe, tatlı ve tuzlu suyu aynı anda görebileceğiniz dünyanın ender kayak merkezlerindendir. Yaklaşık 1500 metrede kurulu tesisleri ile Türkiye'nin sayılı kayak merkezlerinden biri olan ve yıldızı her geçen gün biraz daha parlayan Kartepe'de 12 adet doğal pist bulunmaktadır.

Başlangıç düzeyine uygun 2 adet yeşil pist, orta seviye kayak/snowboard kayanlar için 3 adet Mavi Pist, Orta seviye üzerindeki Kayak/Snowboard kayanlar için 3 Adet Kırmızı Pist, ileri düzeyde Kayak/Snowboard kayanlar için 4 Adet Siyah Pist bulunmaktadır. Kartepe'de 3 adet telesiej ve 1 adet T bar (teleski) bulunmaktadır.Aralık'ta başlayan kayak sezonu Nisan ayının başlarına doğru son bulmaktadır. Kayak dışında; snowboard, big foot, kar motosikleti, doğa yürüyüşü, dağcılık, voleybol, paintball, basketbol, futbol, hiking, bisiklet ve ATV aktiviteleri de yapılabilmektedir. Kartepe'de başlangıç ve orta seviye kayak/snowboard öğrenimi için uygun eğimlere ve uzunluklara sahip pistler bulunmaktadır.

Tur programı;

Sabah saatlerinde sizleri belirli noktalardan aldıktan sonra kısa bir yolculuğun ardından Kartepe Kayak merkezine varıyoruz. Bembeyaz karlar altında olan Kartepedeyiz. Kartepe' ye çıkışta Rehberimizin eşliğinde isteyenler kayak takımlarını kiralayıp günboyu kaymaya başlayabilirler. Kaymak isteyenlere günboyu sınırsız kayma keyfi sağlayacak skipass fişlerini almada Rehberimiz size yardımcı oluyor.

Kaymak istemeyenler kardan adam yapabilir, kartopu oynayabilir, kızakla kayabilir. Telesyej keyfi yapıp, dileyenler zirvede sıcak şarap eşliğinde sucuk-ekmek yiyebilir ve doğanın güzelliğine fotoğraf çekerek anı kalıcı kılabilir ve dostlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca kayak yapmayanlar adrenalini seven kişiler Kartepe' nin gizli kalmış köşelerini Kar motoru keyfi yaparak keşfedebilirler. Serbest zaman geçirebilir. Dinlence, yürüme, eğlence tercih sizin. 17:00'ye kadar Kartepe' deyiz. Temiz dağ havasına doymuş olarak İstanbul'a dönüş yolculuğumuz için saat 17:00de aracımızın başında toplanıyoruz. Yaklaşık olarak 21:00 -22:00 saatleri arası İstanbul'da oluyoruz.

Tur Ücretine Dahil Olanlar;

Ulaşım, Rehberlik, Sabah Araçta poğaça, M.suyu ikramı, Tüm çevre gezileri, Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler;

Yolda alınan yemek ve içecekler , Öğle Yemeği, Kayak Kıyafetleri, Sınırsız skipass ücretleri, kayak ve snowboard kiralama ücretleri.

Yanınızda bulunması gerekenler;

Kayak yapacaklar için kayak giysi ve ekipmanları, (Kartepede de kiralayabilirsiniz.)
Rahat bir eşofman veya beli sıkmayan rahat pantolonlar tercih edilmeli.
Öncelikle rahat bir yürüyüş yapabilmeniz için mevsime uygun bot veya spor ayakkabı.
Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,)
Hava koşulları ne olursa olsun mutlaka kapşonlu bir yağmurluk.
Su ihtiyacınız için matara veya pet şişe.
Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film ve Pil

Ulaşım;

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre lüks yatar koltuklu ve klimalı 17 kişilik Sprinter Minübüs veya 27 Kişilik İsuzu Turkuaz Midibus , 45 kişilik 403,Safir veya Man Otobüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı garantisi verilmez.

Diğer Turlarımız

Diğer Hizmetlerimiz