Hizmetlerimizden faydalanmak ve detaylı bilgi almak için rezervasyon formunu doldurunuz...Uludağ Turları

Uludağ hakkında;

Bursa ili sınırları içinde, 2.543 m yüksekliği ile Türkiye'nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ. Uludağ; Marmara Bölgesinin en yüksek dağıdır. Kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda uzanan Uludağ'ın uzunluğu 40 km'yi bulur. Genişliği ise 15-20 km'dir. Toplu ve heybetli bir görünüşe sahip olan bu dağın Bursa'ya bakan yamaçları kademeli, güneye Orhaneli'ne bakan tarafları ise düz ve daha diktir. En yüksek noktası göller bölgesinde yer alan Uludağtepe'dir (2.543 m). Uzaktan Bursa'ya yaklaşılırken ve oteller bölgesinde görülen yüksek tepe genelde zirve olarak algılanır. Hâlbuki Zirve gibi görünen o tepenin ismi Keşiş Tepedir ve yüksekliği 2486 m'dir. Uludağ tepe ya da Karatepe (2543 m) Keşiş Tepenin 5 km güneydoğusunda yeralır. Dağın kuzey tarafında Sarıalan, Kirazlı, Kadı, Sobra yaylaları vardır.

Tur programı;

Sabah saatlerinde sizleri belirli noktalardan aldıktan sonra Eskihisar - Topçular üzerinden feribotla geçişimizi yapıyoruz. Uludağ Kayak merkezine varıyoruz. Yazın ve Baharda yeşiliyle bir başka güzel olan, kışın bembeyaz karlar altında olan Uludağ'dayız. Uludağ'a çıkışta Rehberimizin eşliğinde isteyenler kayak takımlarını kiralayıp Günboyu kaymaya başlayabilirler. Kaymak isteyenlere günboyu sınırsız kayma keyfi sağlayacak skipass fişlerini almada Rehberimiz size yardımcı oluyor.

Kaymak istemeyenler kardan adam yapabilir, kartopu oynayabilir, kızakla kayabilir. Telesyej keyfi yapıp, dileyenler Zirvede sıcak şarap eşliğinde sucuk-ekmek yiyebilir ve doğanın güzelliğine fotoğraf çekerek anı kalıcı kılabilir ve dostlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca kayak yapmayanlar adrenalini seven kişiler Uludağ'ın gizli kalmış köşelerini Kar motoru keyfi yaparak keşfedebilirler. Serbest zaman geçirebilir. Dinlence, yürüme, eğlence tercih sizin. 17:00'ye kadar Uludağ'dayız . Temiz dağ havasına doymuş olarak İstanbul'a dönüş yolculuğumuz için saat 17:00de aracımızın başında toplanıyoruz. Dönüş yolunda isteğe bağlı İskender Kebap molası veriyoruz. (ekstra) Hediyelik meşhur Kestane Şekeri, Gemlik zeytini alışverişi ardından Feribot yoğunluğuna bağlı olarak Yaklaşık olarak 21:00 -22:00 saatleri arası İstanbul'da oluyoruz.

Tur ücretine dahil olanlar;

Ulaşım, Rehberlik, Sabah Araçta poğaça, M.suyu ikramı, Tüm çevre gezileri, Dostluk ve Güleryüz...

Tur ücretine dahil olmayanlar;

Yolda alınan yemek ve içecekler , Öğle Yemeği, Kayak Kıyafetleri, Sınırsız skipass ücretleri, kayak ve snowboard kiralama ücretleri.

Yanınızda bulunması gerekenler;

Kayak yapacaklar için kayak giysi ve ekipmanları veya kartalkayade kiralayabilirsiniz.
Rahat bir eşofman veya beli sıkmayan rahat pantolonlar tercih edilmeli.
Öncelikle rahat bir yürüyüş yapabilmeniz için mevsime uygun bot veya spor ayakkabı.
Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,)
Hava koşulları ne olursa olsun mutlaka kapşonlu bir yağmurluk.
Su ihtiyacınız için matara veya pet şişe.
Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Filmve Pil

Ulaşım;

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks yatar koltuklu ve klimalı Sprinter Minübüs veya 27 Kişilik İsuzu Turkuaz Midibus , 45 kişilik 403,Safir veya Man Otobüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı garantisi verilmez .

Diğer Turlarımız

Diğer Hizmetlerimiz